Emilia Zdunek z kolejnym kontraktem w Sevilli

O kolejny rok swój kontrakt z hiszpańskim klubem Sevilla FC przedłużyła Emilia Zdunek. 28-letnia reprezentantka Polski w Sevilli gra od roku. Przechodząc ubiegłego lata z Górnika Łęczna do Sevilli podpisała wówczas roczny kontrakt. Teraz przedłużyła go na kolejny sezon.

Podczas swojego debiutanckiego sezonu w Hiszpanii wystąpiła w 17 meczach ligowych spośród 21 rozegranych kolejek. Dziesięć razy rozpoczynała spotkanie w podstawowej "11". Na boisku spędziła 53% maksymalnego czasu gry oraz strzeliła dwie bramki.

Hiszpańska "La Liga Iberdrola" przez koronawiursa zakończyła sezon po 21 z aż 30 kolejek, które były do rozegrania. Sevilla FC zakończyła sezon na 11. miejscu w szestastozespołowej lidze najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Hiszpanii.

Emilia Zdunek pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Na szczeblu Ekstraligi kobiet grała w takich zespołach jak Pogoń Women Szczecin, Unia Racibórz, 1.FC AZS AWF Katowice, Zagłębie Lubin i w Górniku Łęczna od 2016 do 2019 roku grała w Łęcznej.