Nowa przewodnicząca kobiecej piłki na Śląsku

Nastąpiła zmiana na stanowisku przewodniczącej Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w Śląskim Związku Piłki Nożnej. Nową przewodniczącą kobiecej piłki na Śląsku została Anna Gotz, która dotychczas była członkiem komisji. 31-letnia Gotz zastąpiła Agnieszkę Pluskotę, która komisją kierowała przez cztery ostatnie lata.

Anna Gotz to postać mało znana w środowisku piłki kobiecej. Związana jest z Ludowym Klubem Sportowym Znicz Jankowice. Na początku roku została oznaczona honorową oznaką Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest również absolwentką kierunku zarządzenie na Uniwersytetu Ekonomicznym we Wrocławiu.

Województwo śląskie to jedno z najmocniejszych i największych okręgów piłkarstwa kobiecego. Trzy kluby podlegające terytorialnie Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej grają w kobiecej Ekstralidze. W zeszłym sezonie Śląsk był drugim województwem w kraju pod względem największej ilości żeńskich drużyn w seniorskich ligach kobiecych.

Z ramienia Śląskiego Związku Piłki Nożnej członkiem centralnej Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w Polskim Związku Piłki Nożnej jest z kolei 68-letni Józef Grząba, prezes podokręgu Sosnowiec w Śląskim ZPN.