Legia Ladies zacznie od IV ligi

Legia Warszawa wchodzi do seniorskiej piłki przez fundację Legia Soccer Schools. Zagra w mazowieckiej IV lidze.


Po paru latach gry w rozgrywkach młodzieżowych zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i centralnym w rozgrywkach futsalu na duże seniorskie boiska wchodzi Legia Warszawa. Od nowego sezonu dziewczyny z warszawskiej Legii będą grały w oficjalnych rozgrywkach seniorskich. Ich zespół został właśnie zatwierdzony do gry na poziomie IV liga kobiet, gr. mazowiecka. To najniższy poziom rozgrywkowy - poziom startowy.

Legia do seniorskiej piłki wchodzi jako Legia Soccer Schools. To działająca od paru lat fundacja młodzieżowa, która ma w swoich strukturach tylko zespoły młodzieżowe - a teraz z wyjątkiem także drużynę seniorską kobiet. To podmiot bezpośrednio współpracujący, ale pod względem prawnym inny niż spółka akcyjna Legia Warszawa, która ostatnio zdobyła mistrzostwo Polski w rozgrywkach męskiej Ekstraklasy.

Mazowiecka IV liga kobiet sezon 2020/2021 ma rozpocząć w pierwszy weekend września. Na poziomie IV ligi minimalny wiek piłkarki uprawionej do gry wynosi 15 lat. W lidze zagra dziesięć zespołów. Zgłosiły się kluby: Żbik Nasielk, KS Wilanów, Vulcan Wólka Mlądzka, KS II Raszyn, Ostrovia Ostrów Mazowiecki, Jantar Ostrołęka, GOSiRki Piaseczno, GKS Orlęta Baboszewo, FUKS Pułtusk oraz Fundacja Legia Soccer Schools.

Strona internetowa LSS Legia to www.legiasoccerschools.pl