AZS UJ Kraków pozyskał Daleszczyk

Katarzyna Daleszczyk, która w ostatnim sezonie była kapitanem Czarnych Sosnowiec przeszła do AZS UJ Kraków.


Zanosi się na to, że to najważniejszy transfer AZS UJ Kraków dokonany tego lata. Do zespołu Uniwersytetu Jagiellońskiego występującego w Ekstralidze kobiet dołączyła reprezentantka kraju Katarzyna Daleszczyk, która przez ostatni rok z powodzeniem grała w Czarnych Sosnowiec.

Daleszczyk jest wychowanką MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Jako siedemnastolatka została królową strzelczyń I ligi. W 2009 roku zadebiutowała w Ekstralidze jako zawodniczka AZS PSW Biała Podlaska. Później grała w Górniku Łęczna oraz w Medyku Konin z którym odnosiła największe krajowe sukcesy - zespołowo mistrzostwo Polski, Puchar Polski, gra w 1/16 Ligi Mistrzyń, a indywidualnie była w tym czasie wicekrólową strzelczyń Ekstraligi.

Pomocniczka w latach 2017-2019 występowała we Włoszech. Przez pierwszy sezon pobytu w Serie A razem z inną kadrowiczką Aleksandrą Sikorą grała w ACF Brescia z którą zdobyła wicemistrzostwo i Superpuchar Włoch. Po roku jej klub rozpadł się i przeszła do Sassuolo z którym zakończyła sezon 2018/2019 na 5. miejscu. Rok temu wróciła do polskiej Ekstraligi.

30-letnia Daleszczyk do Krakowa przychodzi z Czarnych Sosnowiec. Z Czarnymi zakończyła sezon na 3. miejscu oraz była finalistką Pucharu Polski. Przez cały sezon była kapitanem swojego zespołu. Zagrała we wszystkich dwunastu rozegranych kolejkach Ekstraligi i strzeliła 9 bramek będąc drugą najskuteczniejszą zawodniczką zespołu.

Katarzyna Daleszczyk w AZS UJ Kraków będzie najbardziej doświadczoną zawodniczką. Na szczeblu Ekstraligi nowa piłkarka Jagiellonek ma już rozegranych 125 spotkań i strzelonych aż 70 goli. Z kolei w seniorskiej reprezentacji Polski wystąpiła jak do tej pory 39 razy i zdobyła 6 bramek. Grała w podstawowej "11" w dwóch ostatnich meczach reprezentacji.