Dominika Grabowska już we Francji

Francuski zespół FC Fleury 91, którego nową piłkarką jest Dominika Grabowska rozpoczął przygotowania do sezonu.


Od testów medycznych przygotowania do nowego sezonu rozpoczął francuski zespół FC Fleury 91 z tamtejszej najwyższej klasy rozgrywkowej. Od tego sezonu we francuskim klubie będzie grać Dominika Grabowska, która tego lata przeniosła się z mistrzowskiego Górnika Łęczna do siódmego zespołu francuskiego odpowiednika naszej Ekstraligi. Parę tygodni temu Grabowska z francuskim klubem podpisała roczny kontrakt.

Nowy klub 22-letniej reprezentantki Polski od trzech lat występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiecego futbolu we Francji. Ostatni sezon zakończył na 7. miejscu w Division 1 féminin, a w dwóch poprzednich finiszował na miejscach 9 i 8 w dwunastozespołowej lidze w której prym wiodą od lat Olympique Lyon i Paris Saint-Germain. Grabowska będzie pierwszą Polką występującą w FC Fleury 91.

Ofensywnie usposobiona pomocniczka do Francji wyjechała po trzyletnim pobycie w Górniku Łęczna. W tym czasie trzykrotnie zdobyła z Górnikiem mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie Puchar Polski. To właśnie po jej "złotym golu" strzelonym pod koniec czerwca łęcznianki pokonały Czarnych Sosnowiec 1:0 w finale krajowego pucharu.

Dominika Grabowska pochodzi z Pruszkowa na Mazowszu. Tam w Zniczu Pruszków zaczęła jej piłkarska przygoda. W piłce kobiecej zaistniała jednak jako juniorka Pragi Warszawa. Przez sześć ostatnich sezonów grała w Ekstralidze. Po trzy lata spędziła w AZS Wrocław i Górniku. W Ekstralidze zaczęła grać jako 15-latka. Rozegrała w niej 124 mecze i strzeliła 41 goli.

Sezon piłkarski we Francji rozpocznie się na początku września. To jedna z najmocniejszych żeńskich lig w Europie. Oprócz debiutującej w niej Grabowskiej we francuskiej Division 1 od dwóch lat gra inna z reprezentantek Polski - Paulina Dudek występująca w paryskim PSG, aktualnym wicemistrzu Francji.