Zagrały z Lyonem. Święto w Koninie

Olympique Lyon wygrał w Koninie z Medykiem 5:0. Spotkanie odbyło się w ramach 35-lecia konińskiego klubu.


mecz towarzyski, 18.07.2020
Medyk Konin - Olympique Lyon 0:5
Gunnarsdottir, Parris, Renard, Majri, Cascarino

Sędzia: Michalina Diakow (Wielkopolski ZPN)

Medyk: Sapor (90 Szymczak) - Chudzik, Maskiewicz (87 Eremenkova), Sałata, Sirant (90 Bujak), Zając, Kopińska (65 Piechocka), Grzywińska (90 Posiewka), Kaletka (89 Dymińska), Fabová (90 Szydełko), Gawrońska (84 Nowak)

Olympique: Bouhaddi (60 Talaslahti) - Karchoui (46 Bacha), Renard (56 Greenwood), Buchanan (60 Cascarino), Bronze (46 Cayman, 75 Laurent), Kumagai (60 Yahia), Marozsan (60 Becho), Majri (58 Malard), Le Sommer (60 Maoulida), Parris (60 Kazadi), Gunnarsdottir (46 Julini, 75 Sombath)

To było święto kobiecego futbolu, jakiego w Koninie dawno nie było. Medyk Konin na własnym boisku zmierzył się w meczu towarzyskim z aktualnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń - Olympique Lyon. Spotkanie towarzyskie 5:0 wygrały mistrzynie Francji.

Mecz w Koninie został rozegrany z okazji przypadającego w tym roku 35-lecia Medyka oraz jednocześnie przy okazji obozu Lyonu, który odbywa się w Opalenicy w Wielkopolsce. W przyszłym tygodniu Olympique w Opalenicy zagra jeszcze z Czarnymi Sosnowiec oraz Górnikiem Łęczna, te mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Jubileuszowy mecz jednego z najbardziej znanych kobiecych klubów w Polsce z najlepszą drużyną na świecie był transmitowany na żywo w Polsacie Sport News. Co ciekawe, była to pierwsza w historii polskiej piłki kobiecej transmisja telewizyjna towarzyskiego meczu kobiet.