Męski finał Pucharu Polski z kobietą-sędzią

Paulina Baranowska jako sędzia asystentka będzie sędziować finał męskiego Pucharu Polski pomiędzy Lechią a Cracovią.


Ogromne wyróżnienie. 32-letnia Paulina Baranowska, która w listopadzie zadebiutowała w rozgrywkach męskiej PKO Ekstraklasy teraz została wyznaczona do obsady sędziowskiej męskiego finału Totolotek Pucharu Polski.

Finał Pucharu Polski mężczyzn odbędzie się w najbliższy piątek 24 lipca o godzinie 20:00 na Arenie Lublin. W meczu, którego stawką będzie krajowy puchar oraz prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy zagra Lechia Gdańsk i Cracovia Kraków.

Arbitrem głównym męskiego finału został wyznaczony Paweł Raczkowski. Jego asystentami będą Michał Obukowicz i Paulina Baranowska, sędzią technicznym będzie Tomasz Kwiatkowski, a VAR obsługiwał będzie Paweł Gil.

Paulina Baranowska od dwóch lat jest sędzią międzynarodową w rozgrywkach kobiecych. Reprezentuje Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Dwa lata temu jako asystentka brała udział w finale Pucharu Polski kobiet, a teraz weźmie udział w prestiżowym finale mężczyzn...

W całej historii 66. edycji Pucharu Polski tylko raz zdarzyło się, aby kobieta-sędzia brała udział w meczu finałowym. W 2004 roku również sędzią asystentką w finale była Katarzyna Wierzbowska.