Z dwóch klubów w jeden. Łączą siły w Olsztynie

Przedsięwzięcie ku konsolidacji kobiecej piłki w Olsztynie i stworzenia silnego ośrodka na mapie piłkarstwa kobiecego.

Zawarto porozumienie pomiędzy Kobiecym Klubem Piłkarskim Stomilanki Olsztyn, a żeńską sekcją piłkarską Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Z dwóch zupełnie niezależnych od siebie klubów piłkarskich ma powstać jeden żeński klub. To przedsięwzięcie ku konsolidacji kobiecej piłki w Olsztynie i stworzenia jednego silnego ośrodka na mapie piłkarstwa kobiecego w Polsce.

Dotychczas Stomilanki Olsztyn z powodzeniem grały w I lidze licząc się w ostatnich sezonach w grze o awans do piłkarskiej elity, czyli Ekstraligi kobiet. Stomil Olsztyn ostatnio występował szczebel niżej niż Stomilanki, czyli w II lidze. Oba kluby samodzielnie prowadziły szkolenie młodzieży, miały swoje drużyny juniorskie oraz drużyny rezerw.

W Polsce często mylono oba kluby, których nazwy są do siebie bardzo zbliżone, a na dodatek oba grały na tym samym boisku. Najbliższy sezon ma posłużyć kwestiom organizacyjnym, a od sezonu 2021/2022 nastąpi połączenie obu żeńskich drużyn. To przełomowa decyzja w olsztyńskiej piłce kobiecej. Być może takie połączenie poprowadzi stolice Warmii i Mazur do czołówki polskiego piłkarstwa kobiecego.