Pierwsza Włoszka w Ekstralidze?

Chiara Cecotti to nowa piłkarka Sportisu KKP Bydgoszcz. Młoda obrończyni ma na swoim koncie blisko sto meczów w Serie A.


To kolejny ciekawy transfer klubu Sportis KKP Bydgoszcz. Nową piłkarką Ekstraligowca została Chiara Cecotti. 21-letnia obrończyni to bodajże pierwsza Włoszka, która zagra na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce, choć ta informacja jest jeszcze kwestią do głębszej analizy.

Chiara Cecotti była ostatnio zawodniczką klubu szwajcarskiej ekstraklasy - Lugano 1976. Do Szwajcarii wyjechała na początku tego roku. Przez ogólnoświatową pandemię koronawirusa jest kontrakt ze szwajcarskim klubem wygasł jednak jeszcze w trakcie sezonu. W jednym z wywiadów z maja stwierdziła, że chciałaby grać w nowym sezonie w Niemczech, Francji, Hiszpanii albo Szwecji. Trafiła do nas.

Przez 5,5 roku nowa piłkarka bydgoskiego klubu grała we włoskiej Serie A czyli najwyższej lidze kobiecej we Włoszech. Przez cały ten czas występowała w klubie Tavagnacco. W Serie A rozegrała łącznie 89 spotkań i strzeliła 2 gole. Począwszy od sezonu 2014/15 kiedy to zadebiutowała w lidze jako piętnastolatka spędzała na boisku procentowo po 25%, 16%, 96%, 70%, 56% i 49% maksymalnego czasu gry w każdym z sezonów.

Największym sukcesem Cecotti było zajęcie 3. miejsca w rozgrywkach sezonu 2017/2018 oraz zostanie finalistką Pucharu Włoch w 2015 roku. W przeszłości występowała natomiast w młodzieżowych reprezentacjach Włoch.

Włoszka Cecotti to ósmy letni transfer bydgoskiego klub i trzeci zagraniczny. Wcześniej do Sportisu KKP dołączyły także Słowenka Maruša Sevšek, Nigeryjka Alice Ogebe oraz już znane z polskich boisk Karolina Łaniewska, Weronika Helinska, Karolina Majda, Daria Sokołowska i Katarzyna Siejka.