Wszystkie kluby z licencją na grę w elicie

Od tego sezonu w Ekstralidze kobiet obowiązuje podręcznik licencyjny: „Podręcznik Licencyjny PZPN dla klubów Ekstraligi kobiet na sezon 2020/2021 i następne”. Oznacza to, że aby grać w Ekstralidze kobiet nie wystarczy do niej awansować i nie spaść, ale trzeba także spełnić szereg wymogów formalnych niezwiązanych jak dotychczas jedynie z posiadaniem drużyn młodzieżowych.

Aby klub otrzymał licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiecej piłki w Polsce musi między innymi posiadać odpowiednią infrastrukturę, sporządzać roczne sprawozdania finansowe czy choćby nie zalegać z płatnościami wobec instytucji i swoich pracowników.

W tym roku proces licencyjny odbył się pierwszy raz. Nie było krzywdzącego zaskoczenia. Każdy z dwunastu klubów Ekstraligi spełnił określone w podręczniku wymagania. Największe problemy z otrzymaniem licencji miał TS ROW Rybnik. Beniaminek z południa kraju najpierw nie uzyskał licencji z przyczyn infrastrukturalnych, lecz później została mu ona nadana po złożonym odwołaniu.

Ekstraliga kobiet 2020/2021
- Górnik Łęczna (mistrz Polski)
- Medyk Konin
- Czarni Sosnowiec
- AZS UJ Kraków
- UKS SMS Łódź
- GKS Katowice
- Olimpia Szczecin
- Śląsk Wrocław
- Sportis KKP Bydgoszcz
- Rolnik Głogówek
- APLG Gdańsk (beniaminek)
- TS ROW Rybnik (beniaminek)

* AZS Wrocław będzie grał pod nazwą Śląsk Wrocław, a KKP Bydgoszcz jako Sportis KKP Bydgoszcz

Sezon Ekstraligi rozpocznie się 8 sierpnia.