Kadra czeka na Staszkówkę Jelną

Turniej „Piłkarska Kadra Czeka” wygrała UKS 3 Staszkówka Jelna z Małopolski. Na podium KSP Kielce i Rolnik Głogówek.

W dniach 22-24 lipca tradycyjnie Siedlcach na Mazowszu odbył się Finał Centralny XX Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt. Do krajowego finału zakwalifikowało się dziewięć zespołów, spośród których wszystkie reprezentowały inne województwo. Turniej był przeznaczony dla zawodniczek U15 z rocznika 2005 i młodszych.

Organizatorami finałów byli Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej i prezydent Miasta Siedlce.

W zawodach triumfowały zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna (woj. małopolskie). Zespół z Gródka nad Dunajcem w finałowej fazie turnieju pokonał KSP Kielce 7:0 oraz Rolnika Głogówek 6:0. Drugie miejsce w zawodach zajęło KSP Kielce (woj. świętokrzyskie) po zwycięstwie 1:0 nad trzecim w finalnym rozrachunku Rolnikiem Głogówek (woj. opolskie).

Co ciekawe, cała pierwsza czwórka turnieju rok wcześniej zajęła takie same miejsca w turnieju dla młodszych zawodniczek - Mała Piłkarska Kadra Czeka.

Królem strzelców została Wiktoria Dudka z mistrzowskiego zespołu, najlepszą zawodniczką wybrana została jej zespołowa koleżanka Paulina Piksa, a najlepszą bramkarką okazał się Anna Gieruszkiewicz z Rolnika Głogówek.

UKS 3 Staszkówka Jelna w finałach zagrała składem: Anita Romuzga, Martyna Mastalerz, Natalia Golonka, Kinga Hebda, Kamila Kumor, Martyna Oleksy, Natalia Duda, Anna Grybel, Kamila Lichoń, Weronika Kaim, Magdalena Kumor, Gabriela Mróz, Wiktoria Dutka, Paulina Piksa, Anna Świderska.

Dwa tygodnie wcześniej w Zamościu odbył się IX Ogólnopolski Turnieju LZS Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. Rywalizacje młodziczek do lat 13 wygrała Polonia Środa Wielkopolska wyprzedzając UKP Suchowicz Team Wólka Panieńska i AKS Wisła Brzeźnica.