Gol Częstochowa wycofuje się z ligi

Przez ostatnie szesnaście lat Gol Częstochowa jeździł po całej albo po połowie Polski. Teraz wycofuje się z II ligi.


Uczniowski Klub Sportowy ISD-UJD Częstochowa bądź po prostu Gol Częstochowa do nazwy której przyzwyczaił nas przez lata nie przystąpi do rozgrywek II liga kobiet, gr. zachodnia w nadchodzącym sezonie.

Gol Częstochowa to klub, który miał znaczący wpływ na rozwój piłki kobiet w swoim regionie oraz w Polsce. Od 2004 roku nieprzerwanie grał na szczeblu centralnym. Łącznie spędził pięć sezonów Ekstralidze oraz dziesięć w I lidze. W 2007 roku jako wicemistrz Polski wystąpił w Pucharze UEFA - poprzedniku dzisiejszej Ligi Mistrzyń.

Zespół z Częstochowy, który przez lata łączył grę na trawie z rozgrywkami futsalu ostatnio zmagał się z problemami kadrowymi co przekładało się także na wyniki sportowe. Na początku tego roku Gol spadł z futsalowej Ekstraligi w której występował nieprzerwanie od początku jej zawiązania w 2007 roku.

Wycofanie Gola z nowej II ligi nie spowoduje jednak, że Częstochowa nie będzie miała swojego przedstawiciela w tej lidze. Jako beniaminek w II lidze będzie grała Skra Częstochowa, która od paru lat systematycznie przejmuje piłkarskie tradycje w mieście.