Nowe u mistrzyń. Przyszłe mistrzynie?

Kim są nowe zawodniczki Górnika Łęczna? Sylwetki piłkarek, które dołączyły do mistrzyń i mogą stać się mistrzyniami.


Julita Głąb (rocznik 1998, ostatni klub AZS PWSZ Wałbrzych) - pomocniczka od trzech lat gra w Ekstralidze. Swoją karierę sportową rozpoczęła w klubie Delta Miłoradz. Następnie trafiła do żeńskiej drużyny Olimpico Malbork. Piłkarsko dojrzała w Unifreeze Górzno z którego po napisaniu matury w 2017 roku przeniosła się do AZS PWSZ Wałbrzych. W swoim debiutanckim sezonie na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce strzeliła osiem bramek stając się najskuteczniejszą debiutantką Ekstraligi 2017/18. Później z bramkami jej autorstwa było już gorzej, bo jak dotychczas ma ich strzelonych łącznie 9 w 58 rozegranych meczach Ekstraligi.

Marcjanna Zawadzka (1999, AZS PWSZ Wałbrzych) - wysoka więc środkowa obrończyni. Wychowanka Klubu Sportowego Olivia Gdańsk. Od 2012 roku grała w nieistniejącym już Sztormie AWFiS Gdańsk z którym osiągała sukcesy w piłce młodzieżowej oraz awansowała z nim do Ekstraligi. Była młodzieżowa reprezentantka Polski. Od 2015 roku gra w piłkarskiej elicie. Po spadku Sztormu związała się w 2017 roku z AZS PWSZ Wałbrzych. Swego czasu "Zojkę" trapiły długotrwałe kontuzję dlatego przez pięć sezonów łącznej gry w Ekstralidze wystąpiła w 75 meczach.

Dominika Dereń (1996, AZS PWSZ Wałbrzych)
- pomocniczka wraca do gry po ponad rocznej przerwie. "Deri" swój ostatni mecz ligowy rozegrała w kwietniu 2019 roku, po czym zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. Jest wychowanką LZS Kastor Jasienica Górna. Przez kilka lat występowała w AZS Wrocław w barwach, którego zadebiutowała na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego. Cztery ostatnie sezony spędziła w Wałbrzychu. Na szczeblu Ekstraligi jak do tej pory rozegrała 114 meczów w których strzeliła 32 gole. W 2013 roku zdobyła pamiętne Mistrzostwo Europy U17. To właśnie po jej dośrodkowaniu gola na wagę zwycięstwa 1:0 nad Szwecją strzeliła Ewelina Kamczyk. Rok później zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji. Ma na swoim koncie 12 występów w kadrze "A" ale większość z nich zaliczyła w czasach kiedy selekcjonerem był jeszcze Wojciech Basiuk.

Oliwia Rapacka (1998, AZS PWSZ Wałbrzych) - to kolejna była piłkarka Pragi Warszawa, która do swojego piłkarskiego CV doda pozycje "Górnik Łęczna". Do Ekstraligi trafiła w 2014 roku przechodząc z Pragi Warszawa do GOSiRek Piaseczno. W klubie spod Warszawy występowała przez trzy sezony, a ostatnie trzy spędziła w Wałbrzychu. Była młodzieżowa reprezentantka Polski. Lada moment setny raz wystąpi w Ekstralidze. Gra na skrzydle.

Roksana Ratajczyk (1999, Olimpia Szczecin) - napastniczka. Pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Wychowanka Polonii Płoty. Osiem lat spędziła w Olimpii Szczecin. Na szczeblu kobiecej Ekstraligi gra od 2014 roku. W tym czasie rozegrała w niej 118 meczów i zdobyła 49 bramek - najwięcej spośród wszystkich piłkarek grających dla szczecińskiego klubu. Ostatnio była kapitanem Olimpii, a w sezonie 2017/2018 również kapitanem reprezentacji Polski U19. W 2017 roku selekcjoner Miłosz Stępiński pozwolił jej zadebiutować w reprezentacji Polski "A". Łącznie wystąpiła w niej 4 razy i zdobyła jednego gola.

Patrycja Rżany (1988, Mitech Żywiec) - jest najstarszą zawodniczką na której pozyskanie zdecydował się trener Piotr Mazurkiewicz odkąd prowadzi Górnika, a jego trenerem jest już prawie sześć lat. Pochodzi z Podkarpacia. Grała w najbardziej znanym klubie z tego regionu - Sokole Kolbuszowa Dolna. Na szczeblu Ekstraligi kobiet zadebiutowała w 2006 roku jako zawodniczka nieistniejących już Cisów Nałęczów. Później grała Unii Racibórz z którą zdobywała mistrzostwa Polski. Na początku 2010 roku przeszła z Unii Racibórz do Mitechu Żywiec z którym była związana do końca ostatniego sezonu. Przez ostatnie dwa sezony była kapitanem zespołu z Żywiecczyzny. Gra w obronie. Ostatniej zimy grała w I-lidze futsalu reprezentując AZS UP Kraków. Od pięciu lat ma dyplom trenerski UEFA B.

Klaudia Zielińska (2003, Ząbkovia Ząbki) - bramkarka. Jej piłkarska przygoda rozpoczęła się w Junaku Warszawa. Przez ostatnie osiem lat występowała w podwarszawskiej Ząbkovi Ząbki. W ostatnim sezonie występowała zarówno na boiskach I ligi kobiet w której Ząbkovia byłą beniaminkiem oraz w Centralnej Lidze Juniorek U17. Otrzymywała powołania na obozy bramkarskie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz do reprezentacji U17 prowadzonej przez trenera Marcina Kasprowicza. W 2018 i 2019 roku jako bramkarka reprezentacji Mazowsza była wybierana najlepszą bramkarką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Weronika Kaczor (2003, UKS SMS II Łódź) - melodia przyszłość. Fenomenalna zawodniczka i osobowość. Ostatnio występowała w pierwszoligowych rezerwach UKS SMS Łódź. Mimo młodego wieku grała już w wielu zespołach - Miedzi Legnica, Zjednoczonych Żarów, Zorzy Pęgów, Szczycie Boguszów-Gorce oraz Victorii Aglomeracji Wałbrzyskiej, której jest wychowanką. Jest młodzieżową reprezentantką Polski.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - GKS „Górnik" Łęczna - Ekstraliga Kobiet