Daleszyce z szansą na dublet w beach soccerze

- Skoro zdobyłyśmy Puchar Polski to Mistrzostwo Polski też jest w naszym zasięgu - mówi Kamila Komisarczyk, kapitan Sparty.


W weekend 14-16 sierpnia w Gdańsku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski kobiet w Beach Soccerze. Zagra w nich osiem zespołów, które zostały wyłonione na początku lipca podczas turnieju o Puchar Polski, który został rozegrany także w Gdańsku. Eliminacje, w których gra toczyła się o awans do mistrzostw kraju i jednocześnie o krajowy puchar wygrała Sparta Daleszyce. Teraz zespół z województwa świętokrzyskiego pojedzie nad Bałtyk po swój beachsoccerowy dublet.

- Niczego nie można przyjmować za pewnik, szczególnie w sporcie - mówi z pokorą Kamila Komisarczyk, kapitan Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta Daleszyce i dodaje: Skoro wygrałyśmy turniej o Puchar Polski to zdobycie Mistrzostwa Polski w tym roku jest naturalnie w naszym zasięgu. W meczu finałowym o Puchar Polski jej zespół pokonał zdobywcę ubiegłorocznego dubletu w piłce plażowej Grembacha Łódź 5:3, choć po dwóch szybko straconych bramkach przegrywał na początku spotkania już 0:2. - I to właśnie między innymi dlatego pojedziemy na finały z ogromną wiarą w swoje umiejętności, ale również z ogromną pokorą i respektem dla wszystkich rywali - podkreśla piłkarka Sparty.

Podczas fazy grupowej od której rozpoczną się mistrzostwa Sparta zmierzy się z Marcusem Gdynia, Pogonią Tczew i Zamłyniem Radom. W drugiej grupie zagra Grembach Łódź, Red Devils Chojnice, CUK Toruń i Gol Częstochowa. Możliwe, że Spartaki z Daleszyc ze swoim potencjalnie najgroźniejszym rywalem z Łodzi zmierzą się w półfinale bądź ponownie w finale. - Rok temu w meczu finałowym o Mistrzostwo Polski zmierzyłyśmy się właśnie z Grembachem. Zremisowałyśmy 4:4 i niestety przegrałyśmy w serii rzutów karnych. Nie nastawiamy się konkretnie na rywalizacje z Grembachem, bo szanujemy i liczymy się także ze wszystkimi innymi zespołami - mówi ładnie Komisarczyk.

Na mistrzostwa w Gdańsku zespół trenera Marcina Wengorskiego wzmocni między innymi Dagmara Grad. Zawodniczka pochodząca z województwa świętokrzyskiego to była reprezentantka Polski, która w tym roku postanowiła zakończyć swoją piłkarską karierę na trawiastym boisku. Przez lata grała w czołowych klubach Ekstraligi takich jak AZS Wrocław, Medyk Konin, Zagłębie Lubin i ostatnio w Czarnych Sosnowiec. - Cieszymy się, że udało się ją namówić do wzmocnienia naszego zespołu - przyznaje Komisarczyk, która sama ostatnio była okrzyknięta najlepszą zawodniczką turnieju o Puchar Polski. Inne wyróżniające się postacie w Sparcie to między innymi Federica Dall'ara (królowa strzelczyń turnieju o Puchar), Paulina Bednarska czy choćby grająca gościnie Claudia Saggion z Włoch.

Sparta Daleszyce w rozgrywkach Beach Soccera bierze udział nieprzerwanie od 2014 roku. Jej kapitan Kamila Komisarczyk to obok Pauliny Bednarskiej jedna z dwóch zawodniczek, które od samego początku biorą udział każdej edycji plażowych mistrzostw tak samo zresztą jak trener Wengorski, dzięki któremu piłkarki odnoszą duże sukcesy. - Jako drużyna zawsze z utęsknieniem czekamy na lato. Jak dotychczas naszym największym sukcesem było zdobycie mistrzostwa kraju w 2015 roku i dzięki temu udział rok później w prestiżowym turnieju Euro Winners Cup we Włoszech. Teraz zrobimy wszystko, aby do zdobytego już w tym roku Pucharu Polski dołożyć także złoty medal za mistrzostwo kraju - kończy Kamila Komisarczyk ze Sparty Daleszyce.