APLG pełnoprawnym ekstraligowiczem

- Cieszymy się, że nasz awans do Ekstraligi został zauważony - mówi Patrycja Salwa, kapitan Akademii Piłkarskiej LG Gdańsk.


W niedzielne popołudnie Akademia Piłkarska LG Gdańsk zadebiutowała w rozgrywkach Ekstraligi kobiet, czyli na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w którym gra się bezpośrednio o Mistrzostwo Polski i o prawo rywalizacji w Lidze Mistrzyń UEFA. Debiut APLG w elicie był piłkarskim świętem.

Przed rozpoczęciem spotkania Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w towarzystwie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz przekazał na ręce kapitan zespołu APLG pamiątkowy puchar za historyczny awans piłkarek do kobiecej Ekstraligi od Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- To było miłe uczucie, kiedy zobaczyłyśmy, że prezydent Gdańska osobiście przybyła nas nagrodzić i zobaczyć w meczu - przyznaje Patrycja Salwa, kapitan gdańskiego zespołu i dodaje: Cieszymy się, że nasz awans do Ekstraligi został zauważony. W ostatnich latach w kobiecej Ekstralidze grają zespoły z dużych miast, z miast wojewódzkich. Jesteśmy dumne, że wprowadziłyśmy Gdańsk do elity.

W meczu inauguracyjnym sezon Akademia przegrała 0:1 z KKP Sportisem Bydgoszcz. - To był mecz, który mogłyśmy wygrać. Niestety zabrakło zimnej krwi. Ten mecz udowodnił nam, że będziemy w stanie wygrywać w Ekstralidze, bo wcale nie byłyśmy zespołem słabszym od Bydgoszczy - dodaje środkowa obrończyni beniaminka.

» Akademia Piłkarska LG Gdańsk - KKP Sportis Bydgoszcz 0:1

Kolejnym rywalem ligowego beniaminka z Gdańska będzie Olimpia Szczecin z którą APLG zmierzy się 15 sierpnia na wyjeździe. Do Gdańska piłkarki wrócą 22 sierpnia, kiedy to o godzinie 17 zmierzą się z Rolnikiem Głogówek. Swoje mecze Akademia Piłkarska LG rozgrywa na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej 244.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Anna Langowska, Akademia Piłkarska LG Gdańsk