Chojnice czyli Red Devils Ladies

- Wszystkie dziewczyny, które z nami grają uwielbiają beach soccera - przyznaje Agnieszka Szultka, kapitan zespołu z Chojnic.


Spośród wszystkich zespołów grających w piłkę nożną plażową najdłuższy staż w grze o Mistrzostwo Polski ma Red Devils Chojnice. Zespół z Pomorza od 2011 roku regularnie bierze udział w letnich turniejach beach soccera i osiąga w nich bardzo dobre wyniki. W najbliższy weekend 14-16 sierpnia futbolistki z Chojnic wystąpią po raz kolejny w turnieju finałowym o mistrzostwo Polski, który odbędzie się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie.

- Słyszałam głosy piłkarek z Polski, że Chojnice kojarzą się im z beachsoccerowym zespołem Red Devils Ladies Chojnice - śmieje się Agnieszka Szultka, która od tego roku jest kapitanem zespołu z Chojnic. - Faktycznie w Beach Soccera gramy od lat i tradycją stało się, że co roku bierzemy udział w mistrzostwach Polski. Beach Soccer dla Chojnic nie jest tylko wesołą rozrywką, lecz ważnym sportowym wydarzeniem. Zarówno ja, jak i moje koleżanki z zespołu zawsze czekamy na tę chwilę w roku - podkreśla.

Red Devils Chojnice awans do mistrzostw Polski zapewnił sobie zajmując na początku lipca 3. miejsce w turnieju o Puchar Polski w beach soccerze. Osiem z szesnastu uczestników pucharowej rywalizacji awansowało do turnieju mistrzowskiego. - Fajnie, że od roku jest także turniej o Puchar Polski będący jednocześnie eliminacjami. To wydłuża sezon i powoduje, że zespoły są poniekąd zmuszone dłużej przygotowywać się do gry na piasku - mówi z zadowoleniem Agnieszka dla której będą to już szóste mistrzostwa w których wystąpi.

Rok temu Red Devils zajął szóste miejsce w mistrzostwach rozgrywanych wówczas jeszcze w Kołobrzegu. - Był to bardzo niezawalający wynik - wspomina Szultka. W czterech poprzednich latach jej zespół zawsze dochodził do półfinału i zajmował miejsca od 2 do 4. - Naturalną dla nas rzeczą jest, że zawsze gramy o miejsce na podium. W tym roku nie będzie inaczej - podkreśla kapitan zespołu. Trenerem Red Devils jest Bogusław Saganowski, ikona polskiego beach soccera.

Praktycznie co roku skład chojnickiego zespołu ulega dużym zmianom. W tym roku "Czerwone Diabły" zaprosiły do swojego zespołu "poznański zaciąg" czyli piłkarki poznańskich i wielkopolskich klubów. Są to między innymi Alicja Zając, Zuzanna Sawicka, Anna Napierała czy Patrycja Sutkowska. - Niestety przez zbieżność terminu mistrzostw z ligą na trawie nie wszystkie nasze zawodniczki będą mogły zagrać w Gdańsku. Wykluczona z gry będzie na przykład Ola Sudyk, która pochodzi ze Człuchowa niedaleko Chojnic i od lat gra w Red Devils - ubolewa Aga.

Na mistrzostwach grupowymi rywalkami Red Devils będą Juventus Women Toruń, Gol Częstochowa i aktualny mistrz kraju - Grembach Łódź. W drugiej grupie zagra Sparta Daleszyce, Marcus Gdynia, Pogoń Tczew i Zamłynie Radom. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinałów i zagrają o medale XIV Mistrzostw Polski w plażowej piłce nożnej.