Pięć zagranicznych piłkarek w "11" Rybnika

W Ekstralidze kobiet zadebiutował ostatnio TS ROW Rybnik. Na inaugurację sezonu zespół z województwa śląskiego przegrał ze Śląskiem Wrocław 1:2. Warto zwrócić uwagę, że aż 5 piłkarek w wyjściowej "11" beniaminka Ekstraligi stanowiły zawodniczki z zagranicy. Były to trzy Słowaczki - Stanislava Liskova, Petra Zdechovanova i Anna Maria Smidova, Czeszka Martina Bulavova oraz Priscilla Hagan z Ghany. Cała piątka do TS ROW Rybnik dołączyła tego lata.

Z tych zawodniczek trzy już grają w Polsce od paru lat. 25-letnia Petra Zdechovanová rozpoczęła swój szósty sezon w Ekstralidze. Wcześniej występowała w Sosnowcu i Żywcu. Od początku 2016 roku w naszym kraju przebywa 23-letnia Anna Maria Smidova, która rówież wcześniej grała w Sosnowcu i Żywcu. Równe cztery lata w naszej lidze gra 23-letnia Stanislava Liskova, która oprócz Sosnowca i Żywca grała także w Koninie.  27-letnia Martina Bulavova i 24-letnia Priscilla Hagan to zupełnie nowe postacie w Ekstralidze.

W latach wcześniejszych po pięć zagranicznych piłkarek w swoim podstawowym składzie wystawiali także m.in Czarni Sosnowiec czy Górnik Łęczna.