Wolfsburg i Lyon w finale Ligi Mistrzyń

Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek z szansą. Dwa najlepsze kluby w Europie zakwalifikowały się do finału Ligi Mistrzyń.


Od 21 sierpnia na stadionach w Hiszpanii rozgrywany jest turniej finałowy UEFA Women's Champions League 2019/2020. UEFA podęła decyzję, że sezon żeńskiej Ligi Mistrzyń, który został zawieszony w marcu zostanie dokończony w formie turnieju z udziałem wszystkich zespołów, które jeszcze przed pandemią koronawiursa zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów.

W ćwierćfinałach FC Barcelona pokonała Atletico Madryt 1:0, Olympique Lyon pokonał Bayern Monachium 2:1, Paris Saint-Germain ograło Arsenal Londyn 2:1 natomiast VfL Wolfsburg rozbił Glasgow City aż 9:1. Z kolei w meczach półfinałowych Olympique Lyon w "derbach Francji" pokonał PSG 1:0 zaś VfL Wolfsburg wygrał z Barceloną także 1:0 - w tym meczu sędzią asystentką była Paulina Baranowska.

Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń odbędzie się 30 sierpnia w mieście San Sebastián. Naprzeciwko siebie wybiegną mistrzynie Francji i Niemiec. Lyon zagra o swój piąty z rzędu triumf w Champions League. My kibicować będziemy Wolfsburgowi, który w swoim składzie ma dwie reprezentantki Polski - Ewę Pajor i Katarzynę Kiedrzynek, która tego lata przeszła z PSG właśnie do VfL Wolfsburg. Finał zostanie rozegrany o godzinie 20:00 bez udziału publiczności.

Zarówno dla Pajor, jak i dla Kiedrzynek będzie to trzeci finał Ligi Mistrzyń w którym wezmą udział. Jak dotychczas żadnej polskiej piłkarce nie udało się jeszcze zdobyć tego najważniejszego trofeum w klubowej piłce. Finał będzie transmitowany na żywo w telewizji internetowej uefa.tv.