Karolina Palacios po raz trzeci

Trzy razy została wybrana najlepszą bramkarką Mistrzostw Polski. - Beach Soccer to fajna sprawa - mówi.


W połowie sierpnia na plaży w Gdańsku-Brzeźnie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Beach Soccerze czyli plażowej odmianie piłki nożnej. Mistrzostwo kraju obronił Grembach Łódź, który w finale pokonał Red Devils Ladies Chojnice 7:5 po dogrywce. Tym samym zespół z Łodzi czwarty raz z rzędu zgarnął złote medale mistrzostw Polski. Swój niewątpliwy wkład w tegoroczny sukces Grembacha miała jego bramkarka - Karolina Palacios, która została wybrana najlepszą bramkarką trzydniowych zmagań o mistrzostwo.

- Oczywiście bardzo cieszę się z nagrody indywidualnej, ale najbardziej cieszy mnie zdobycie mistrzostwa przez nasz zespół, bo dla mnie osobiście było to pierwsze mistrzostwo Polski - opowiada Karolina Palacios. Jeśli weźmiemy pod uwagę nagrody indywidualne ze wszystkich dotychczasowych edycji mistrzostw to Palacios jest najlepszą bramkarką w historii polskiego beach soccera ponieważ trzy razy została wybrana najlepszą golkiperką mistrzostw. Było to w 2015, 2018 i 2020 roku, a w 2019 roku została okrzyknięta ponadto najlepszą bramkarką turnieju o Puchar Polski w piłce plażowej. Co ciekawe, miano najlepszej bramki MP uzyskała trzy razy jako bramkarka trzech różnych drużyn. - Mogę się tylko uśmiechnąć - komentuje z uśmiechem. Równie mocno utytułowana jest także jej zespołowa koleżanka Agata Pacler, która w Grembachu gra od samego początku i ma na swoim koncie cztery złote medale MP. Świadczy o to tym, że Łódź ma niesamowicie solidne bramkarki.

Palacios bramkarką Grembacha jest od roku. Wcześniej w beach soccera grała w drużynach Boca Gdańsk i Red Devis Ladies Chojnice. - Na piasek trafiłam przypadkiem. Pierwszy raz w mistrzostwach uczestniczyłam w 2015 roku z Bocą Gdańsk. Choć dla większości naszej drużyny, która składała się z zawodniczek Akademii Lechii Gdańsk była to pierwsza styczność z piaskiem to udało się nam zająć drugie miejsce. Rok później chciałyśmy powalczyć o złoto, ale znowu skończyło się na drugim miejscu. Później priorytetem klubu stała się trwa i już nie grałyśmy na piasku - wspomina swoje beachsoccerowe początki.

W 2015 i 2016 roku Palacios grała na piasku z zespołem Boca Gdańsk. Później miała rok przerwy natomiast w 2018 i 2019 roku reprezentowała Red Devis Chojnice. - I trzeci raz z rzędu grając w mistrzostwach zajęłam ze swoją drużyną 2. miejsce - śmieje się i dodaje: ale dzięki wynikowi osiągniętemu w 2018 roku zakwalifikowałyśmy się do udziału w Euro Winners Cup 2019. Poleciałyśmy do Portugalii uczyć się tego sportu od najlepszych. Później po mistrzostwach kraju zadzwonił do mnie trener Jarosław Jagielski z Grembacha i zaproponował udział w Mistrzostwach Świata w Turcji z jego drużyną. Oczywiście przystałam na propozycję od mistrzyń. W ten sposób od roku razem z Agatą Pacler i Anną Król jestem jedną z bramkarek Grembach - opowiada.

Niespełna 22-letnia Karolina Palacios oprócz niezwykle ważnego dla niej beach soccera gra także na trawie w III-ligowej Lechii Gdańsk. Niektórzy mogą ją także kojarzyć z jej wcześniejszych występów w futsalowym zespole AZS UG Ladies Gdańsk.