Pierwsza zmiana trenerska w Ekstralidze

Łukasz Wojtala nie będzie już prowadził TS ROW Rybnik. Beniaminek Ekstraligi musi znaleźć nowego szkoleniowca.


Czwarta kolejka Ekstraligi kobiet była ostatnią w której Łukasz Wojtala był trenerem piłkarek TS ROW Rybnik. Młody szkoleniowiec zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu. To pierwsza zmiana trenerska w tym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wojtala trenerem piłkarek z Rybnika był przez dwa lata. Dwa sezony prowadził Rybnik w I lidze, a ostatnio wszedł ze swoimi zespołem do Ekstraligi. Jak dotychczas TS ROW przegrał wszystkie cztery rozegrane mecze w elicie. Uległ Śląskowi Wrocław 1:2, GKS Katowice 0:3, Sportisowi KKP Bydgoszcz 1:4 i ostatnio Olimpii Szczecin 1:2.

Co ciekawe, 29-Wojtala wcześniej w piłce kobiecej pracował jako drugi trener Czarnych Sosnowiec z których odszedł w 2017 roku właśnie do Rybnika. Z Ekstraligi odszedł jako drugi trener a później wrócił do niej jako główny szkoleniowiec.

Po rezygnacji Wojtali beniaminek Ekstraligi musi znaleźć nowego trenera. Zgodnie z regulaminem, aby być trenerem w Ekstralidze kobiet trzeba posiadać licencję trenerską UEFA A.

TS ROW Rybnik na mapie piłkarstwa kobiecego funkcjonuje od sezonu 2016/2017. Jak dotychczas zespół seniorek miał tylko dwóch trenerów. Remigiusz Danel zrobił z Rybnikiem awans z III do II ligi i następnie do I ligi. Do Ekstraligi klub wprowadził odchodzący Wojtala.