Adaszek (tymczasowym?) trenerem Rybnika

Mariusz Adaszek przejął obowiązki trenera Ekstraligowego zespołu TS ROW Rybnik. Zastąpił Łukasza Wojtale.


Po tym jak Łukasz Wojtala w ostatnich dniach zrezygnował z dalszego prowadzenia beniaminka Ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik szybko musiał znaleźć nowego trenera. Prezes klubu Tomasz Kieczka postawił na swojego człowieka. Nowym trenerem zespołu z województwa śląskiego został Mariusz Adaszek.

41-letni Mariusz Adaszek dotychczas prowadził rezerwy TS ROW Rybnik, które w zeszłym sezonie grały na poziomie wojewódzkiej III ligi kobiet oraz młodzieżowy zespół w Centralnej Lidze Juniorek U17. Adaszek jest aktywnym piłkarzem grającym w LKS Kryżanowice występującym w klasie okręgowej. W przeszłości grał w wielu klubach z okręgu śląskiego.

Nowy trener Ekstraligowego zespołu posiada dyplom trenerski UEFA B czyli o jednej stopnień niższy niż wymaga tego prawo licencyjne kobiecej Ekstraligi. Zgodnie z regulaminem będzie mógł prowadzić TS ROW Rybnik w trzech kolejnych meczach w ramach zastępstwa. Później zgoda na pracę w lidze może zostać wydłużona przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Jak dotychczas TS ROW Rynik przegrał wszystkie cztery rozegrane mecze w elicie. Uległ Śląskowi Wrocław 1:2, GKS Katowice 0:3, Sportisowi KKP Bydgoszcz 1:4 i ostatnio Olimpii Szczecin 1:2.