Rusza Centralna Liga Juniorek U17

Liga dla roczników 2003-2006. Poprzedni sezon został anulowany. Przez to skład ligi się nie zmienił.


W weekend 5/6 września zainaugurowany zostanie drugi sezon Centralnej Ligi Juniorek U17. To najważniejsze rozgrywki młodzieżowe w polskim piłkarskie kobiecym oraz jedyna całoroczna liga dla juniorek.

Poprzedni sezon, który dla CLJ U17 był debiutanckim po stworzeniu Centralnej Ligi Juniorek z Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych U16 i Mistrzostw Polski U19 został przez pandemie koronawirusa przerwany w marcu i ostatecznie zakończony bez jakikolwiek wyników.

Z uwagi na fakt, iż poprzedni sezon został anulowany to skład ligi się nie zmienił. Nikt nie spadł ani też nikt nie awansował z poszczególnych makroregionów. Nikt też się nie wycofał. Mistrza Polski nie wyłoniono.

Liga jest podzielona na dwie dziesięciozespołowe grupy. Każdy z zespołów rozegra w sezonie po 18 kolejek (po 9 jesienią i wiosną). Po zakończeniu rywalizacji w grupach zespoły będą walczyć o finał z drużynami z przeciwległej grupy w półfinałach. Po dwa najsłabsze zespoły z każdej grupy spadną z ligi.

W rozgrywkach centralnych CLJ U-17 mogą brać udział zawodniczki urodzone w latach 2004-2006. Dopuszcza się możliwość uprawnienia do gry i udziału w rozgrywkach zawodniczek starszych tj. urodzonych w 2003 r., przy czym w każdym meczu Centralnej Ligi Juniorek U-17, w danej drużynie, będą mogły występować równocześnie na boisku tylko 4 takie zawodniczki.

Polski Związek Piłki Nożnej dofinansował w tym sezonie CLJ U17 kwotą miliona złotych. Każdy klub otrzymał po 25 tysięcy dofinansowania a pół miliona złotych zostanie rozdzielone na kluby na podstawie "kilometrówki".

CLJ U17, grupa północna
Medyk Konin
Sportowa Czwórka Radom
Pogoń Tczew
Praga Warszawa
Olimpia Szczecin
Ząbkovia Ząbki
Stilon Gorzów Wielkopolski
Akademia Piłkarska LG Gdańsk
Stomil Olsztyn
Włókniarz Białystok

CLJ U17, grupa południowa
SWD Wodzisław Śląski
Ślęza Wrocław
Unia Opole
UKS SMS Łódź
Bronowianka Kraków
UKS 3 Staszkówka Jelna
Górnik Łęczna
TS ROW Rybnik
Resovia Rzeszów
KKS Zabrze