Sylwia Matysik zadebiutowała w Leverkusen

Pierwszy skład w debiucie. Sylwia Matysik jako zawodniczka Bayer 04 Leverkusen zadebiutowała w Bundeslidze.


Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu w Niemczech swój piłkarski debiut w niemieckiej Bundeslidze zaliczyła Sylwia Matysik. Reprezentantka Polski tego lata zamieniła Górnika Łęczna na Bayer 04 Leverkusen. Dla złotej medalistki Mistrzostw Europy U17 z 2013 roku to jej pierwszy zagraniczny klub.

W swoim debiucie w zagranicznej lidze Matysik znalazła się w podstawowym składzie Bayeru w kolejce inauguracyjnej nowy sezon. Na rozpoczęcie sezonu jej Bayer szczęśliwie pokonał Freiburg 2:1 po zwycięskich bramkach w 87. i 90. minucie. Matysik na boisku spędziła pierwsze 63 minuty.

Bayer Leverkusen uchodzi za klub z dolnej części tabeli Bundesligi. Na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Niemczech gra z jednoroczną przerwą od dziesięciu lat. Jego największym sukcesem było zajęcie 7. miejsca w 2014 roku. Ostatni sezon ukończył na 10. miejscu czyli na ostatnim dającym utrzymanie.

23-letnia Sylwia Matysik do Leverkusen przeszła po trzyletnim pobycie w Górniku Łęczna z którym w tym czasie świętowała co sezon zdobycie mistrzostwa Polski. Wcześniej na szczeblu Ekstraligi także w AZS Wrocław i mistrzowskim Medyku Konin, a jeszcze wcześniej w Gromie Wolsztyn i drużynie Orkan Chorzemin.