Nowe AMP'y dla UAM Poznań (foto)

Zwycięstwem UAM Poznań zakończyły się rozgrywane po raz pierwszy Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej.


Dotychczas rywalizacja akademicka kobiet w piłce nożnej na trawie była dość skromna i odbywała się pod szyldem turniejów o Puchar Zarządu Głównego AZS. W tych turniejach grało raptem po parę zespołów. Od tego roku gra kobiet na świeżym powietrzu została włączona w cykl Akademickich Mistrzostw Polski.

Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski na trawie odbyły się w dniach 4-7 października w Szczecinie. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów. Gra toczyła się na boisku o wymiarach 60x40 metrów, a każdy mecz trwał 2x20 minut. W zespołach grało 6 zawodniczek w polu plus bramkarka.

Rywalizację wygrał jeden z głównych faworytów imprezy - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który w finale pokonał Uniwersytet Gdański 1:0. Na podium po zwycięstwie nad Politechniką Opolską uplasował się także Uniwersytet Szczeciński.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana Lidia Sowińska z UG Gdańsk. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Dominika Dewicka z UAM Poznań - jej zespół przez cały turniej nie stracił ani jednego gola. Najwięcej bramek strzeliła natomiast Anita Piekarek z US Szczecin.

klasyfikacja końcowa
1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
2. Uniwersytet Gdański
3. Uniwersytet Szczeciński
4. Politechnika Opolska
5. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
6. Uniwersytet Śląski w Katowicach
7. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
8. Politechnika Śląska w Gliwicach
9. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
10. Politechnika GdańskaGaleria