Dwie zmiany. Skład Ekstraligi futsalu

Początek 7 listopada. Unifreeze Górzno i TS ROW Rybnik wracają do futsalowej Ekstraligi. Zastąpią Częstochowę i Białystok.


W porównaniu do zeszłego sezonu w rozgrywkach Ekstraligi futsalu kobiet nie będą już grały zespoły Gol Częstochowa oraz Włókniarz Białystok. Obie drużyny w zeszłym sezonie zajęły ostatnie miejsca w grupach południowej i północnej. Ich miejsce w sezonie 2020/2021 przejmą kluby TS ROW Rybnik i Unifreeze Górzno, które w ubiegłym sezonie wygrały pierwszą ligę i tym samym po przerwie wracają na parkiety Ekstraligi.

Tak samo jak ostatnio liga w nowym sezonie będzie liczyła 12 zespołów i podzielona będzie na dwie grupy. System gier będzie taki sam jak dotychczas. Zespoły mają rozegrać po dziesięć kolejek w grupach, a następnie cztery pierwsze zespoły z obu grup zagrają play-off o udział w Final Four.

Start futsalowej Ekstraligi planowany jest na 7/8 listopada. Faza grupowa zakończy się w terminie 20/21 lutego. Następne będą dwumecze ćwierćfinałowe, które wyłonią czterech uczestników turnieju finałowego Ekstraligi futsalu kobiet. Można zwrócić uwagę na fakt, iż ponad połowa drużyn w lidze to zespoły akademickie - szczególnie widać to w grupie północnej.

grupa północna
AZS UW Warszawa
AZS SGGW Warszawa
AZS AWF Warszawa
AZS UG Gdańsk
AZS UAM Poznań
Unifreeze Górzno

grupa południowa
AZS UJ Kraków
Wierzbowianka Wierzbno
Rolnik Głogówek
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
Rekord Bielsko-Biała
TS ROW Rybnik

Aktualnym mistrzem Polski w futsalu jest AZS UJ Kraków.