Mistrz Chorwacji rywalem Górnika w UWCL

ŽNK Split z Chorwacji będzie rywalem Górnika Łęczna w pierwszej rundzie UEFA Women's Champions League.


UEFA w związku z pandemią Covid-19 zmieniła system rozgrywek UEFA Women's Champions League w sezonie 2020/2021. Dotychczasowe turnieje eliminacje z udziałem czterech zespołów zostały zastąpione dwoma rundami meczów play-off. Ostatnio odbyło się losowanie pierwszej z dwóch rund eliminacyjnych.

Górnik Łęczna, który jako Mistrz Polski od 2018 roku reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej mógł trafić na Swansea City Ladies z Walii bądź chorwacki ŽNK Split. Finalnie mistrz Polski trafił na ŽNK Split. To klub, który od dwóch lat jest mistrzem Chorwacji. Rywalizacja mistrzyń Polski z mistrzyniami niżej notowanej Chorwacji odbędzie się w Łęcznej w terminie 3 bądź 4 listopada.

ŽNK Split rok temu zadebiutował w Lidze Mistrzyń. Przegrał wówczas grupowe mecze z mistrzem Ukrainy i Białorusi oraz wygrał jedynie z mistrzem Luksemburga. Górnik Łęczna w tym roku trzeci raz z rzędu zagra na arenie międzynarodowej. Rok i dwa lata temu odpadł z Ligi Mistrzyń na poziomie turniejów eliminacyjnych.

W przypadku zwycięstwa Górniczek nad ŽNK Split druga runda eliminacyjna odbędzie się w terminie 18/19 listopada i zostanie poprzedzona losowaniem par zaplanowanym na 6 listopada. Dopiero później na etapie 1/16 finału do gry dołącza najlepsze żeńskie kluby z Europy. Można powiedzieć, że Górnik w I rundzie miał szczęście bo trafił na rywala w swoim zasięgu oraz zagra u siebie.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - GKS „Górnik" Łęczna - Ekstraliga Kobiet