Czas na pierwsze takie derby Gorzowa

To będą pierwsze derby Gorzowa Wielkopolskiego w międzywojewódzkiej III lidze kobiet. W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 dojdzie do zaległego meczu pomiędzy Warta Gorzów Wielkopolski - Stilon Gorzów Wielkopolski. Będą to pierwsze w historii ligowe derby Gorzowa w których spotkają się dwie pierwsze drużyny dwóch różnych klubów piłkarskich. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach dokończenia 8. kolejki lubuskiej grupy III ligi kobiet. Pierwotnie mecz miał odbyć się w połowie października ale został przełożony. Dla obu drużyn będzie to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym.

Zarówno Warta, jak i Stilon to czołowe zespoły w lubuskiej grupie trzeciej ligi kobiet obejmującej województwa lubuskie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. Warta jest liderem ligi z 28 punktami, na drugim miejscu są rezerwy Czarnych Sosnowiec z 25 punktami, a na trzecim miejscu podium jest gorzowski Stilon z ilością 23 punktów. Czarni II Sosnowiec już zakończyli rundę więc ewentualne zwycięstwo Stilonu spowoduje, że awansuje on na 2. miejsce w lidze natomiast każdy inny wynik umocni Wartę na pozycji lidera.

Sędzią głównym derbów Gorzowa będzie Jacek Neumer.