Zespół Pauliny Dudek ograł Lyon

PSG liderem ligi francuskiej. Zespół Pauliny Dudek po czterech latach ponownie ograł w lidze mocarny Olympique Lyon.

Bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie Paris Saint-Germain, którego piłkarką jest Paulina Dudek. Klub reprezentantki Polski po dziewięciu kolejkach francuskiej Division 1 Féminine jest liderem swojej ligi.

W rozegranym ostatnio meczu PSG pokonało u siebie swojego odwiecznego rywala i aktualnego mistrza Francji i triumfatora pięciu ostatnich edycji Ligi Mistrzyń - Olympique Lyon 1:0. 23-letnia Dudek na boisku spędziła 69. minuta. Była to pierwsza ligowa wygrana PSG nad Lyonem od grudnia 2016 roku.

Dzięki zwycięstwu nad Lyonem piłkarki z Paryża awansowały na pozycję lidera ligi. Podczas dziewięciu dotychczas rozegranych kolejek wygrały 8 meczów i jeden remisowały. Mają o jeden punkt więcej niż Lyon. PSG ma także najlepszą ofensywę i defensywę ligi. Strzelił 37 bramek i stracił tylko jedną. Do końca sezonu pozostało 13 kolejek.

Olympique Lyon to najlepszy klub kobiecy w Europie i odwieczny rywal PSG. Od 2007 roku zawodniczki Olympique są przerwanie mistrzyniami Francji. Od paru lat PSG próbuje go zdetronizować, ale póki co paryżanki jeszcze nigdy nie były mistrzyniami Francji i mogły zadowalać się co najwyżej wicemistrzostwem bądź zdobyciem Pucharu Francji.

Paulina Dudek w PSG gra od początku 2018 roku. Do Francji przeprowadziła się z Medyka Konin. Wcześniej grała także w Stilonie Gorzów Wielkopolski. W lidze francuskiej rozegrała jak do tej pory 40 spotkań i strzeliła 2 bramki. Do niedawna w Paryżu grała także Katarzyna Kiedrzynek, która ostatniego lata odeszła do VfL Wolfsburg.