PSG rywalem Górnika 1/16 Ligi Mistrzyń

Rywal z najwyższej półki trafił się Górnikowi Łęczna w jego debiucie w 1/16 Ligi Mistrzyń. Mecz z PSG w grudniu.


Wylosowano pary dwumeczów 1/16 UEFA Women’s Champions League, która jest pierwszym etapem gier z udziałem drużyn niemuszących brać udziału w eliminacjach. Górnik Łęczna po listopadowych zwycięstwach nad chorwacki ŽNK Split 4:1 i cypryjskim Apollonem Limassol 2:1 po raz pierwszy awansował na ten elitarny poziom.

Rywalem mistrzyń Polski w 1/16 Ligi Mistrzyń będzie Paris Saint-Germain. To wielokrotny wicemistrz Francji i obecnie lider tamtejszej ligi. Jest to również jeden z najmocniejszych żeńskich klubów w Europie, który od lat toczy w swojej lidze boje z triumfatorem Ligi Mistrzyń - Olympique Lyon. W Paryżu gra Paulina Dudek, reprezentantka Polski.

Przed losowaniem tej rundy UEFA dokonała podziału na koszyki. Górnik Łęczna mógł trafić na norweskie Brøndby Kopengahda, czeską Slavię Praga, angielski Manchester City i właśnie Paris Saint-Germain. Z tego droga to właśnie francuski klub był najtrudniejszym rywalem. W poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń futbolistki z Paryża dotarły do półfinału.

Pierwszy mecz 1/16 finału UEFA Women’s Champions League odbędzie się w Łęcznej 9 bądź 10 grudnia. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Paryżu. Medyk Konin i Unia Racibórz, którzy byli wcześniejszymi mistrzyniami kobiecej Ekstraligi nigdy nie zdołali przebrnąć przez fazę 1/16 finału. Zanosi się na to, że w tym roku Górnik Łęczna też nie pokona tej bariery, bo rywal jest naprawdę z najwyższej półki.