Kovtun i Hryb z medalami mistrzostw Rosji

Mistrzem Rosji gdzie rozgrywki odbywają się system całorocznym (wiosna-jesień) zostało CSKA Moskwa. Wicemistrzostwo zdobył Lokomotiv Moskwa, a na trzecim miejscu podium uplasował się zespół Zwiezda-2005 Perm. To właśnie w drużynie z miasta Perm u stóp gór Ural od niedawna gra Alona Kovtun i Natalia Hryb, które w przeszłości występowały na boiskach kobiecej Ekstraligi. Teraz Kovtun i Hryb zostały medalistki ligi rosyjskiej. Obie są Ukrainkami.

28-letnia grająca w obronie Kovtun w Polsce grała od początku 2017 do połowy 2020 roku. W tym czasie zaliczyła aż pięć klubów Ekstraligi. Najpierw grała przez rok w UKS SMS Łódź, a później po jednej rundzie występowała w Olimpii Szczecin, Medyku Konin i Mitechu Żywiec do którego była z Konina. Ostatni sezon spędziła w Górniku Łęczna z którym zdobyła mistrzostwo Polski. 21-letnia ofensywnie usposobiona Hryb najpierw występowała w Olimpii Szczecin, a później podobnie jak Kovtun rok grała w Łęcznej. Po ostatnim sezonie obie opuściły Polskę.

Zvezda Perm to zespół z czołówki ligi rosyjskiej. W 2017, 2015 i 2014 roku klub był mistrzem Rosji i grał w europejskich pucharach.