Górnik - PSG w TVP Sport

Otwarty kanał TVP Sport będzie transmitował mecz Górnika Łęczna z Paris Saint-Germain w 1/16 Ligi Mistrzyń.

Znane są dokładne terminy dwumeczu 1/16 Ligi Mistrzyń w którym to mistrz Polski zmierzy się z wicemistrzyniami Francji. Do starcia Górnika Łęczna z Paris Saint-Germain dojdzie 10 grudnia o godzinie 17:00 w Łęcznej, a rewanż zostanie rozegrany 16 grudnia o godzinie 15:00 w Paryżu.

Pierwsze spotkanie, które zostanie rozegrane w Łęcznej będzie transmitowane na żywo przez TVP Sport. Wcześniejsze dwa mecze Górnika z mistrzyniami Chorwacji oraz Cypru, które odbywały się w Łęcznej w ramach fazy eliminacyjnej były transmitowane przez TVP Lublin. Teraz mistrzynie Polski będą miały okazję zaprezentować się szerszej widowni na ogólnopolskim kanale.

Rewanżowe spotkanie najprawdopodobniej również będzie można obejrzeć, ale w internecie. W tej kwestii należy jednak jeszcze poczekać na oficjalnie potwierdzenie ze strony klubowej telewizji Paris Saint-Germain. Mecz w Paryżu zostanie rozegrane na kameralnym obiekcie PSG.

Dla Górnika Łęczna będzie to jego pierwsze historyczne starcie na poziomie 1/16 UEFA Women's Champions League. Rok i dwa lata temu mistrzynie Ekstraligi odpadły z gry w europejskich pucharach po grupowej fazie eliminacyjnej. W tym roku udało im się przebrać przez eliminację, a w pierwszym meczu elitarnej rundy 1/16 trafiły na jeden z najsilniejszych żeńskich klubów w Europie.