Dwubramkowe zwycięstwo PSG w Łęcznej

Porażka z podniesioną głową. Górnik Łęczna przegrał 0:2 z Paris Saint-Germain w 1/16 Ligi Mistrzyń.

1/16 Ligi Mistrzyń, 10.12.2020
Górnik Łęczna - Paris Saint-Germain 0:2
Huitema, Baltimore

Górnik: Palińska - Guściora, Górnicka, Zając, Dyguś, Grec, Siwińska (61 Ratajczyk), Hmírová (85 Rapacka), Zdunek, Kamczyk, Karczewska

W pierwszym meczu 1/16 UEFA Women's Champions League piłkarki Górnika Łęczna przegrały z Paris Saint-Germain 0:2. Górnik Łęczna to mistrz Polski, natomiast PSG jest wicemistrzem Francji i jednym z najlepszych klubów kobiecych w Europie.

Zarówno przedmeczowe prognozy, jak i sam początek spotkania mogły zwiastować, że PSG w Łęcznej wygra znacznie wyżej. Po bramkach w 16. i 25. minucie więcej trafień już nie było.

W składzie Paris Saint-Germain cale 90-minut rozegrała Paulina Dudek, reprezentantka Polski grająca przed laty między innymi w Medyku Konin i Stilonie Gorzów Wielkopolski.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 16 grudnia w Paryżu.