Nasi na meczach 1/16 Champions League

Przedstawiciele KS PZPN byli na meczach 1/16 Ligi Mistrzyń w Hiszpanii, Norwegii, Słowenii, Czechach i na Ukrainie.


W rozgrywanych ostatnio dwumeczach 1/16 UEFA Women's Champions League nasz kraj w tych prestiżowych rozgrywkach reprezentował nie tylko Górnik Łęczna jako Mistrz Polski czy poszczególne piłkarki grające w czołowych europejskich klubach takich jak VfL Wolfsburg czy Paris Saint-Germain lecz także przedstawicielki i przedstawiciele Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przedstawiciele grona sędziowskiego w pierwszym etapie fazy pucharowej Ligi Mistrzyń reprezentowali Polskę we wszystkich możliwych rolach - od sędzi głównych, przez sędzie asystentki, aż po obserwatorki sędziowskie i delegatów meczowych UEFA.

Sędzia Ewa Augustyn była arbitrem głównym meczu WFC Pomurje – Fortuna Hjorring (0:3). Było to starcie mistrzyń Słowenii z mistrzyniami Danii. Augustyn liniach pomagały Paulina Baranowska i Katarzyna Wasiak. Sędzią techniczną była natomiast Katarzyna Lisiecka-Sęk. Ten mecz odbył się w zimowych warunkach atmosferycznych.

Prace sędzi jako obserwatorki oceniały Katarzyna Wierzbowska oraz Emilia Wnuk. Wierzbowska była w Hiszpanii na meczu FC Barcelona – PSV Eindhoven (4:1) natomiast Wnuk pracowała w Norwegii podczas meczu LSK Kvinner – FC Mińsk (0:1).

Do Czech na mecz Slavia Praga - ACF Fiorentina (0:1) w roli delegata meczowego UEFA udała się Ewa Gajewska. Do innego z naszych sąsiadów wybrał się delegat Mirosław Ryszka. Administrator żeńskich kadr narodowych był na spotkaniu Zhytlobud-2 Charków - BIIK Kazygurt (2:1) na Ukrainie.

Następny etap UEFA Women's Champions League, którym będzie 1/8 finału ma zostać rozegrany w pierwszej połowie marca. Na tym etapie grać będzie między innymi Paris Saint-Germain w którym gra Paulina Dudek czy choćby VfL Wolfsburg mający w składzie Katarzynę Kiedrzynek i Ewę Pajor.