Siódme miejsce Sikory w Norwegii

Klepp IL zajął 7. miejsce w lidze norweskiej. Dla klubu w którym gra Aleksandra Sikora nie był to dobry sezon.


Ostatniego lata Aleksandra Rompa - znana bardziej pod swoim panieńskim nazwiskiem Sikora - po wygaśnięciu kontraktu z włoskim Juventusem przeprowadziła się do Norwegii. Związała się z klubem Klepp IL, który poprzedni sezon zakończył jako brązowy medalista tamtejszej Toppserien.

Liga piłkarska w Norwegii rozgrywana jest system całorocznym. Trwa od wiosny do później jesieni. W tym roku przez pandemię koronawirusa rozgrywki rozpoczęły się w lipcu, a nie w marcu jak pierwotnie założono. Dzięki temu Rompa w swoim nowym klubie mogła grać przez cały sezon.

Dla Klepp IL miniony sezon nie był udany. Klub zajął 7. miejsce w dziesięcioosobowej lidze. To najsłabszy wynik zespołu od czterech sezonów. Rok temu Klepp był trzeci w stawce, dwa lata wstecz był wicemistrzem Norwegii, a trzy lata temu był tuż za podium.

Aleksandra Sikora-Rompa zagrała w 12 z 18 meczów. Na boisku spędziła 59% maksymalnego czasu gry. Nie zdobyła żadnego gola. Mistrzem Norwegii został klub Vålerenga z siedzibą w stolicy kraju Oslo, a wicemistrzem Rosenborg z miasta Trondheim. Oba kluby zagrają w Lidze Mistrzyń UEFA w sezonie 2021/2022.

29-letnia reprezentantka Polski zanim trafiła do Norwegii przez trzy lata grała we Włoszech. Dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Włoch z Juventusem. Wcześniej przez dziesięć lat była jedną z czołowych piłkarek Medyka Konina z którym świętowała jego największe triumfy w kobiecej Ekstralidze.