Kolejny etap Ligi Mistrzyń zastrzeżony dla najlepszych

Górnik Łęczna przegrywając ostatnio 0:2 i 1:6 z francuskim Paris Saint-Germain odpadł z rozgrywek Ligi Mistrzyń na poziomie 1/16 finału. Jak bardzo elitarny i względnie trudny jest to poziom pokazuje pewna statystyka.

W 1/16 UEFA Women's Champions League zagrały 32 zespoły. Dziesięć z nich to były kluby, które musiały grać w dwustopniowych eliminacjach - w tym Górnik Łęczna, a pozostałe 22 kluby to zespoły z najmocniejszych lig europejskich, które dopiero na tym etapie rozpoczynają swoją rywalizację w Champions League.

Z 1/16 finału do 1/8 awans uzyskał tylko jeden zespół, który grał w eliminacjach. To SKN St. Pölten z Austrii, który dwukrotnie pokonał szwajcarski FC Zürich. Z "kopciuszków" szanse na awans będzie miała także norweska Vålerenga. Jej rywalizacja z duńską Brondby Kopenhaga została przełożona na 2021 rok.

Rok wcześniej statystyka klubów ze słabszych lig była lepsza. Do 1/8 finału doszły 4 z 10 klubów, które musiały grać w eliminacjach. Były to zespoły z Kazachstanu, Holandii, Islandii i Białorusi.

Wszystkie dotychczasowe wyniki Ligi Mistrzyń z obecnego sezonu można sprawdzić w tym miejscu.