Złoto Wierzbowianki w MMP U16

Wierzbowianka Wierzbno wygrała Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Medale także dla GKS Katowice i Ząbkovi Ząbki.

W dniach 5-7 lutego zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 16. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Wierzbowiana Wierzbno, który był zresztą gospodarzem trzydniowego turnieju rozgrywanego w Małopolsce.

Wierzbowiana Wierzbno w meczu o złoto wygrała po serii rzutów karnych z GKS Katowice. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. Na podium z brązowym medalem stanęły zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki. Były to już dziewiąte w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej.

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowały aż 53 zespoły. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Wierzbowiana Wierzbno jako gospodarz oraz UKS 3 Staszkówka Jelna jako dotychczasowy mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16 były drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu mistrzostwa rozgrywane w Jastrzębiu-Zdroju w kategorii wiekowej U18 wygrał UKS SMS Łódź. Na końcu jako ostatnie odbędą się mistrzostwa U14 (5-7 marca, Gliwice).

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana Zuzanna Witek z GKS Katowice. Amelia Jarguz z Wierzbowianki Wierzbno została okrzyknięta przez organizatorów najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Patrycja Kozarzewska z Ząbkovi Ząbki.