Wierzbowianka spada z futsalowej Ekstraligi

Rok temu grały w barażach o utrzymanie i udało się im. Tym razem już nie zdołały się utrzymać. Wierzbno opuszcza ligę.


Po dwóch latach Wierzbowianka Wierzbno opuszcza Ekstraligę futsalu. Zespół z Małopolski do końca sezonu zasadniczego walczył o swój byt w piłkarskiej elicie. W ostatnim meczu przegrał jednak z AZS UJ Kraków i stracił tym samym szansę na utrzymanie ligowego bytu. Wierzbowianka w południowej grupie Ekstraligi futsalu zajęła ostatnie w lidze szóste miejsce.

Mecz o utrzymanie był dla Wierzbowianki iście dramatyczny. Wierzbowianka aby utrzymać się w elicie musiała zdobyć w meczu z AZS UJ Kraków minimum jeden punkt - wówczas przeskoczyłaby na miejsce AZS UP Kraków i to zespół Uniwersytetu Pedagogiczny spadłyby z ligi. Piłkarki z Wierzbna swoje starcie z Jagiellonkami rozpoczęły wyśmienicie. Po pięciu minutach prowadził 2:0, a po kwadransie gry 3:0. Finalnie przegrały z AZS UJ Kraków 3:4.

Rok temu Wierzbowianka Wierzbno również walczyła do końca o pozostanie w Ekstralidze kobiecego futsalu. Wówczas udało jej się zająć 5. miejsce w grupie i w meczu barażowym o utrzymanie wygrała 5:2 z AZS UP Kraków. Później okazało się, że UP Kraków i tak zagra w Ekstralidze, ponieważ z ligi wycofał się TS ROW Rybnik.

Z grupy północnej Ekstraligi już wcześniej spadł zespół AZS SGGW Warszawa. W barażach o utrzymanie zagrają natomiast AZS UP Kraków i AZS UW Warszawa. Wierzbowianka i AZS SGGW spadają do I ligi futsalu.