Piastovia Piastów wycofana z I ligi

Z rozgrywek centralnej I ligi wycofała się Piastovia ZAP Piastów. Klub od trzech lat grał na szczeblu centralnym.


Smutna wiadomość nadeszła z Mazowsza. Piastovia ZAP Piastów nie przystąpi do rozgrywek w rundzie wiosennej. Klub wycofał się z gier na poziomie pierwszej ligi kobiet.

- Z powodu Covid-19 nasz strategiczny partner, czyli Miasto Piastów, drastycznie ograniczył dotacje przeznaczone na rozwój sportu w mieście, co skutkuje planowaną dotacją na bieżący rok na piłkę nożną kobiet niższą o ponad 50% w porównaniu z zeszłym rokiem - tłumaczy klub.

Od trzech lat Piastovia grała w I lidze. Od tego sezonu, po reformie jest to liga obejmująca terytorialne cały kraj. - Reorganizacja przeprowadzona przez PZPN przed tym sezonem, niewątpliwie przyniosła wzrost poziomu rozgrywek. Jednak dla małych klubów taki jak Piastovia, przyniosła również znaczny wzrost kosztów i konieczność wzmocnienia kadry - dodali przedstawiciele Piastovii.

Wycofanie Piastovii Piastów, która jesienią z trudem zdobywa punkty w I lidze  spowoduje, że w lidze będzie grało wiosną 11 zespołów. Z ligi zamiast dwóch klubów spadnie jeden. O jeden klub mniej spadnie także najprawdopodobniej z II ligi wschodniej.