Startują MMP futsalu U14

Od piątku do niedzieli w Gliwicach rozgrywany będzie turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U14.


Od piątku do niedzieli rozgrywane będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 14. Szesnaście zespołów będzie rywalizować o złoty medal. Gospodarzem turnieju zostało wybrane GTW Gliwice. Areną mistrzostw będzie Hala Widowiskowo-Sportowa Gliwice-Sośnica miesząca się przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną mistrzostwa będą odbywać się bez udziału publiczności.

Będą to już dziewiąte w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie w Rybniku będzie bronić GKS Katowice.

Turniej finałowy poprzedzony został dziewięcioma turniejami eliminacyjnymi. Z dziesięciu turniejów awans do mistrzostw uzyskał mistrz każdej grupy oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc we wszystkich grupach zaś GTW Gliwice jako gospodarz oraz GKS Katowice jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

finaliści MMP U14
GTW Gliwice
FSA Kraków
AZS UAM Poznań
Ursus Warszawa
TS ROW Rybnik
Bielawianka Bielawa
Beniaminek Krosno Girls
Ekosport Białystok
Stomil Olsztyn
UKS SMS Łódź
Ślęza Wrocław
Wisła Brzeźnica
Wierzbowianka Wierzbno
GKS Katowice
Tęcza Bydgoszcz
Diamonds Academy Warszawa

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 będą trzecim i zarazem ostatnim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowano MMP U-18 w których triumfowały zawodniczki UKS SMS Łódź. Z kolei w lutym w Wierzbnie w kategorii U16 triumfowały zawodniczki Wierzbowianki Wierzbno.