Tęcza Bydgoszcz najlepsza w MMP U-14

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14 zakończyły się triumfem Tęczy Bydgoszcz. Katowice i Warszawa z medalami.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 14. Ich gospodarzem było GTW Gliwice. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Tęcza Bydgoszcz, który w meczu finałowym pokonał GKS Katowice 3:2. Brązowe medale wywalczył Ursus Warszawa.

Najlepszą zawodniczką trzydniowej rywalizacji została Anna Bucholc z mistrzowskiej Tęczy. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Zuzanna Wiechowska z GKS Katowice, a najwięcej bramek w turnieju strzeliła Maja Wiśniewska z Ursusa Warszawa.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 były trzecim i zarazem ostatnim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowano MMP U-18 w których triumfowały zawodniczki UKS SMS Łódź. Z kolei w lutym w Wierzbnie w kategorii U16 triumfowały zawodniczki Wierzbowianki Wierzbno.

Były to już dziewiąte w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej.