Miłosz Stępiński odchodzi z reprezentacji

Po 4,5 roku zakończyła się kadencja Miłosza Stępińskiego na stanowisku selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski.


Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski "A" kobiet w piłce nożnej odwołany został Miłosz Stępiński. Formalny wniosek o odwołanie selekcjonera złożył Stefan Majewski - dyrektor sportowy związku, ale decyzja o zwolnieniu Stępińskiego został wcześniej podjęta przez prezesa PZPN - Zbigniewa Bońka. Szkoleniowiec żegna się z kobiecą reprezentacją ale pozostaje w gronie trenerów nadal pracujących dla Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stępiński opiekunem kadry był od lipca 2016 roku. W tym czasie jego reprezentacja rozegrała 43 oficjalne mecze. Pochodzący ze Szczecina trener kadrę kobiet objął po Wojciechu Basiuku na ostatni mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2017. Później bez sukcesów przeprowadził narodowy zespół przez eliminacje do Mistrzostw Świata 2019 i Mistrzostw Europy 2022.

Ostatnim mecze reprezentacji pod wodzą 45-letniego selekcjonera był mecz Hiszpania - Polska (3:0). Polki aby awansować do finałów najbliższego EURO musiały pokonać znacznie wyżej notowane Hiszpanki. - To spotkanie spina 4,5 roku mojej pracy z kadrą. Nazwaliśmy je meczem stulecia – mówił przed tym meczem selekcjoner. Polki jednak przegrały i w tym momencie zakończyła się era Stępińskiego w piłce kobiecej.

4,5 roku to długi okres czasu. Miłosz Stępiński pracę ze żeńską reprezentacją kończy na podium selekcjonerów najdłużej pracujących z polską reprezentacją kobiet. Dłużej od niego trenerami I reprezentacji byli tylko Władysław Szyngiera (7 lat) i Jan Stępczak (6 lat). Stępiński znacznie pobił swoich bezpośrednich poprzedników - Wojciecha Basiuka (pracował 3,5 roku), Romana Jaszczaka (2 lata) i Roberta Góralczyka (1,5 roku).