Po połowie dla Finek i Polek

Remisem 2:2 zakończył się towarzyski mecz Polek z Finkami rozegrany w Hiszpanii. Oba zespoły wygrały po połowie.

mecz towarzyski, 11.06.2021
Finalndia - Polska 2:2
Summanen, samobójcza - Grabowska, Pajor

Polska: Klabis - Mesjasz, Siwińska, Matysik, Wiankowska, Grzywińska, Padilla Bidas (84 Jedlińska), Achcińska (84 Buszewska), Grabowska (84 Zdunek), Zawistowska (62 Kamczyk), Pajor

Przebywająca na zgrupowaniu w Hiszpanii reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozegrała mecz towarzyski z wyżej notowaną od nas Finlandią. Pierwszą połowę wygrały 2:0 nasze rywalki, a w drugiej połowie Polki doprowadziły do wyrównania na 2:2.

W reprezentacji Polski swój debiut zaliczyła w tym meczu 30-letnia Karolina Klabis, bramkarka AZS UJ Kraków.

Podczas pobytu w Hiszpanii nasza kadra narodowa prowadzona przez selekcjoner Ninę Patalon zmierzy się jeszcze z Czeszkami. Ten mecz odbędzie się 14 czerwca. Zarówno Czeszki jak i Finki to w rankingu FIFA zespoły nieco wyżej notowane od Polski. W tym zestawieniu Polska jest na 30. miejscu, Czechy na 27, a Finlandia na 24. miejscu.