Ukraina lepsza w dwumeczu futsalu

Wynikami 4:2 i 5:4 dla naszych rywalek zakończył się towarzyski dwumecz z Ukrainą rozegrany u naszych wschodnich sąsiadek.


Po półtorarocznej przerwie spowodowanej ogólnoświatową pandemią Covid-19 do rozgrywania spotkań międzypaństwowych wróciła reprezentacja Polski kobiet w futsalu. W tym tygodniu Polki rozegrały towarzyski dwumecz z reprezentacją Ukrainy. Oba mecze odbyły się za naszą wschodnią granicą, a spotkania poprzedziło zgrupowanie kadry w Krośnie na Podkarpaciu.

Na zgrupowanie i mecze z Ukrainą selekcjoner Wojciech Weiss powołał 16 zawodniczek, ale ostatecznie na Ukrainę pojechało piętnaście futbolistek. Z kadry wypadły w ostatniej chwili Alicja Zając i Maja Kuleczka. Do zespołu awaryjnie dołączyła natomiast Paula Fronczak. Cała trójka to futsalistki AZS UAM Poznań.

Pierwszy mecz biało-czerwone przegrały 2:4. Gole zdobyły w tym spotkaniu Magdalena Knysak i Sandra Bukowska. W rewanżu nasze rywalki również wygrały ale tym razem stosunek bramek wynosił 4:5. Warto dodać, że w pewnym momencie spotkania Polki prowadziły 3:1. Podczas drugiego meczu dwie bramki zdobyła nieoceniona Magdalena Knysak a po jednym golu Katarzyna Włodarczyk i Julia Szostak.

Reprezentacja Ukrainy to mocny i znany nam rywal z którym Polki już wielokrotnie rozgrywały mecze towarzyskie. Na początku 2019 roku Ukraina zajęła czwarte miejsce w rozgrywanych wówczas po raz pierwszy futsalowych Mistrzostwach Europy. Obecnie obie reprezentacje przygotowują się do jesiennych eliminacji UEFA Women's Futsal Euro 2022.

reprezentacja Polski
Violetta Myjak (AZS UEK Słomniczanka Słomniki)
Izabela Pawłowska (AZS UG Gdańsk)
Klaudia Kubaszek (AZS UJ Kraków)
Julia Szostak (AZS UJ Kraków)
Katarzyna Moskała (Rekord Bielsko Biała)
Magdalena Knysak (Rekord Bielsko Biała)
Klaudia Nowacka (Rekord Bielsko Biała)
Katarzyna Włodarczyk (Rekord Bielsko Biała)
Wiktoria Pietrzyk (Rekord Bielsko Biała)
Dominika Dewicka (AZS UAM Poznań)
Paula Fronczak (AZS UAM Poznań)
Patrycja Sutkowska (AZS UAM Poznań)
Laura Czudzińska (AZS UAM Poznań)
Sandra Lichtenstein (AZS UAM Poznań)
Sandra Bukowska (Unifreeze Górzno)