Bała w zarządzie Kujawsko-Pomorskiego ZPN

Grzegorz Bała będący od wielu lat trenerem Unifreeze Górzno wszedł w skład nowego zarządu Kujawsko-Pomorskiego ZPN.


Miesiąc temu odbyły się wybory w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Prezesem wojewódzkiego związku na kolejną kadencje został wybrany Eugeniusz Nowak, który kieruje związkiem już od 2000 roku. Zmiany personalne nastąpiły jednak w składzie zarządu do którego weszły, zachowały miejsce bądź miejsce utraciły osoby związane ze środowiskiem piłki nożnej kobiet.

Nowym członkiem zarządu został Grzegorz Bała. Niespełna 50-letni trener to znana postać w piłce kobiecej. W 2012 roku został trenerem powstającego wówczas zespołu kobiecego Unifreeze Górzno. Ze swoją drużyną przeszedł wszystkie etapy rozgrywek dochodząc aż do samej Ekstraligi kobiet w której Unifreeze grało w sezonie 2017/2018. Z Górznem brał także udział w rozgrywkach Ekstraligi futsalu oraz we wszelakiego rodzaju rozgrywkach młodzieżowych. Oprócz pracy w pierwszoligowym obecnie Unifreeze, którego jest trenerem i wiceprezesem pełni także funkcję trenera kadry wojewódzkiej kujawsko-pomorskiego ZPN.

W zarządzie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na lata 2021-2021 znalazły się także inne osoby powiązane z piłką kobiecą, które w zarządzie zasiadły także w poprzedniej kadencji. Wiceprezesem ds. podokręgu Włocławek został Jarosław Chwiałkowski, prezes drugoligowego zespołu kobiecego WAP Włocławek. Członkiem zarządu związku nadal jest Maciej Pietrzyk związany z Ekstraligowym klubem Sportis KKP Bydgoszcz. Miejsca w zarządzie na kolejną kadencję nie zachował natomiast Jerzy Gawarkiewicz - dotychczasowy przewodniczący wojewódzkiej komisji ds. piłkarstwa kobiecego i członek centralnej komisji piłki kobiecej w Polskim Związku Piłki Nożnej.