Wiadomości

Maciążka. Najskuteczniejsza debiutantka

Klaudia Maciążka z GKS Katowice zadebiutowała w tym sezonie w Ekstralidze i została najskuteczniejszą debiutantką sezonu.


Spośród wszystkich piłkarek, które w sezonie 2020/2021 zadebiutowały w Ekstralidze największą skutecznością wykazała się Klaudia Maciążka. 20-letnia zawodniczka GKS Katowice była jedną z kluczowych postaci swojego zespołu, który sezon zakończył na 6. miejscu w Ekstralidze kobiet.

Maciążka w swoim debiutanckim sezonie na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce zagrała we wszystkich 22 ligowych kolejkach w pełnym wymiarze czasowym. Oznacza to, że każdy mecz swojego zespołu rozpoczynała w wyjściowym składzie i ani razu nie zeszła z boiska przed końcowym gwizdkiem sędzi.

Ofensywnie usposobiona zawodniczka w tym czasie strzeliła 12 bramek i pod względem liczby strzelonych goli została najskuteczniejszą debiutantką Ekstraligi za ostatni sezon. W ogólnej klasyfikacji strzelczyń zajęła wysokie jak na debiutantkę 5. miejsce.

Bramkostrzelna piłkarka GKS Katowice pochodzi z Małopolski. Swoją karierę sportową rozpoczęła Unii Naprawa gdzie kopała piłkę razem z chłopakami. Później był Jordan Joranów, a szerszej publiczności pokazał się jako napastniczka Rysów Bukowina Tatrzańska z których rok temu przeszła do Katowic. W 2017 i 2020 roku była królową strzelczyń I ligi.

Najskuteczniejszymi debiutantkami Ekstraligi we wcześniejszych sezonach były odpowiednio Alicja Bijak (Mitech Żywiec) i Caitlin Jarvie (UKS SMS Łódź), które w sezonie 2019/2020 strzeliły po 3 gole. Wcześniej były to Klaudia Fabová (14 goli, AZS PWSZ Wałbrzych), Julita Głąb (8, AZS PWSZ Wałbrzych), Martyna Wiankowska (14, UKS SMS Łódź), Agata Sobkowicz (15, AZS PWSZ Wałbrzych), Lucia Susková (15, Mitech Żywiec), Katarina Kolar (15, Zagłębie Lubin), Marta Stodulska (9, GOSiRki Piaseczno) czy choćby Gloria Chinasa Okoro (20, Unia Racibórz).


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie -  GieKSiarze