Grają o Puchar Polski w beach soccerze

Na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozpoczyna się turniej o Puchar Polski kobiet w beach soccerze. To jednocześnie eliminację.


Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie turniej o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze. Podobnie jak w latach ubiegłych zawody rozgrywane będą na LOTOS Stadion Letni Gdańsk obok molo. Piłkarki grające na piasku będzie można oglądać w piątek od 10 do 18, w sobotę od 10 do 19 i w niedzielę od 9 do 16. Mecz finałowy zaplanowano na niedzielę godzinę 15:00.

Turniej o Puchar Polski w plażowej piłce nożnej będzie jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w Beach Soccerze. Osiem najlepszych zespołów z turnieju o Puchar Polski uzyska awans do turnieju o Mistrzostwo Polski, który w dniach 13-15 sierpnia rozegrany zostanie również w Gdańsku.

O ile wszyscy uczestnicy dojadą do Gdańska to w turnieju o Puchar Polski zagra tak samo jak rok temu szesnaście zespołów. Rywalizacja początkowo będzie toczyć się w czterech grupach po cztery zespoły, po czym przekształci się w fazę pucharową. Wszystkie zespoły, które awansują do ćwierćfinałów uzyskają awans do sierpniowego turnieju o Mistrzostwo Polski.

W ubiegłym sezonie turniej o Puchar Polski wygrała Sparta Daleszyce natomiast mistrzostwo kraju kolejny raz z rzędu obronił Grembach Łódź.

Grupa A
Grembach Łódź
Polonia Tychy
AZS UAM Poznań
Chemik Moderator Bydgoszcz

Grupa B
Sparta Daleszyce
UMKS Saller Zgierz
FC10 Ladies
Zdrowie Garwolin

Grupa C
Czarni Rząśnica
Zamłynie Radom
Juventus Toruń
Red Devils Chojnice

Grupa D
Pogoń Tczew
Sokół Kolbuszowa Dolna
Wierzbowianka Wierzbno
Gol Częstochowa