Grabowska najskuteczniejsza w drużynie

Dominika Grabowska ma za sobą swój pierwszy sezon w lidze francuskiej. Była najskuteczniejsza w FC Fleury 91.


Na dziewiątym miejscu w dwunastozespołowej francuskiej Division 1 swój sezon zakończyło FC Fleury 91. Podczas 22. kolejek zespół wygrał 7 meczów, 4 zremisował i 11 przegrał. Przełożyło to się na 25 zdobytych punktów i piętnaście punktów przewagi nad strefą spadkową. Dla FC Fleury 91 nie był to udany sezon, ponieważ zespół zakończył go o dwa miejsca niżej niż sezon wcześniej.

Od roku piłkarką FC Fleury 91 jest Dominika Grabowska. Dla reprezentantki Polski był to jej pierwszy sezon w lidze zagranicznej. 23-letnia Grabowska zagrała w 19 meczach i strzeliła 4 bramki. Na boisku spędziła 76% maksymalnego czasu gry. Co ciekawe, Grabowska, która strzeliła 4 z 18 bramek zdobytych przez jej zespół w minionym sezonie była najskuteczniejszą zawodniczką Fleury 91.

Rok temu odchodząc z Ekstraligi do Francji pomocniczka podpisała ze swoim nowym klubem roczny kontrakt. Pod koniec obecnego sezonu Grabowska przedłużyła umowę do końca sezonu 2021/2022. Od nowego sezonu klubową koleżanką Grabowskiej będzie pięciokrotna królowa strzelczyń Ekstraligi - Ewelina Kamczyk, która do Francji przenosi się z Górnika Łęczna.

Liga francuska to jedna z najmocniejszych żeńskich lig w Europie. W tym roku mistrzem Francji został Paris Saint-Germain w którym gra inna z reprezentantek Polski - Paulina Dudek. PSG przełamał tym samym czternastoletnią hegemonie Olympique Lyonu, który to w ostatnich latach regularnie wygrywał ligę francuską, a także rozgrywki UEFA Women's Champions League, przez co przez lata był uznawany za najmocniejszy klub w Europie.

Dominika Grabowska pochodzi z Pruszkowa na Mazowszu. Tam w Zniczu Pruszków zaczęła jej piłkarska przygoda. W piłce kobiecej zaistniała jednak jako juniorka Pragi Warszawa. Przez sześć sezonów grała w Ekstralidze. Po trzy lata spędziła w AZS Wrocław i Górniku Łęczna. W Ekstralidze i w senioskiej reprezentacji Polski zaczęła grać już jako 15-latka.