Kadra wciąż czeka na Staszkówkę Jelną

Staszkówka Jelna obroniła mistrzowski tytuł na ogólnopolskim turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”.

W dniach 6-7 lipca w Świdnicy odbył się Final Centralnego 21. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka” Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej. W turnieju wzięło udział 9 drużyn.

Turniej wygrała UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, woj. małopolskie i po raz drugi z rzędu została mistrzem KZ LZS. Drugie miejsce zajęły piłkarki KSP Kielce, woj. świętokrzyskie, trzecie zespół KKPK Polomarket Konin, woj. wielkopolskie. Królową strzelców została Patrycja Rejkowicz z KSP Kielce, najlepszą bramkarką Kinga Hebda z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.

Organizatorami turnieju finałowego byli: Krajowe Zrzeszenie LZS, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu, Powiat Świdnicki, Gmina Miasto Świdnica, OSiR Świdnica, ŻAP Polonia Świdnica, firma Dabro-Bau i firma JAKO. Zawody dofinansowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, piłki oraz getry, a trzy pierwsze medale oraz vouchery firmy JAKO odpowiednio na kwoty 2000 zł, 1500 zł i 800 zł.