Nikola Karczewska też we Francji

Do francuskiego FC Fleury 91 odeszła nie tylko Kamczyk. Do tego samego klubu przechodzi także Nikola Karczewska.


Po dwóch sezonach spędzonych w Górniku Łęczna swój dotychczasowy klub opuściła Nikola Karczewska. Napastniczka postanowiła swoją dalszą karierę piłkarską rozwijać za granicą. Odeszła z polskiej Ekstraligi do ligi francuskiej - jednej z najsilniejszych lig kobiecych na świecie. Od nowego sezonu Karczewska będzie grała w FC Fleury 91.

Rok temu z Górnika do FC Fleury 91 przeszła Dominika Grabowska. Parę tygodni temu ten sam kierunek obrała Ewelina Kamczyk również dotychczas grająca w Łęcznej. Karczewska jako trzecia przeszła z Łęcznej do Fleury. Ostatni sezon Fleury zakończyło na dziewiątym miejscu w dwunastozespołowej lidze gdzie prym wiodą Paris Saint-Germain i Olympique Lyon.

Nikola Karczewska pochodzi z Mazowsza. Jest wychowanką podwarszawskiej Zabkovii Ząbki. Latem 2015 roku trafiła do UKS SMS Łódź, a w 2019 roku przeszła do Górnika Łęczna. Na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce rozegrała 96 spotkań, w których strzeliła 60 bramek. W ostatnim i w poprzednim sezonie Ekstraligi była wicekrolową strzelczyń.