Chojnice bez sukcesu w Portugalii

Na 13. miejscu Red Devils Chojnice zakończył swój udział w tegorocznym Women's Euro Winners Cup w Nazare.


W dniach 12-18 lipca na plażach Nazare w Portugalii rozegrany turniej Women's Euro Winners Cup będący Ligą Mistrzyń w Beach Soccerze. Polskę w tych europejskich rozgrywkach reprezentował zespół Red Devils Ladies Chojnice. Niestety naszemu przedstawicielowi nie poszło za dobrze.

Podczas fazy grupowej Red Devils Ladies Chojnice przegrały wszystkie pięć spotkań i przyszło im ostatecznie grać o miejsca 13/14. W ostatnim meczu turnieju nasz przedstawiciel pokonał portugalski GD OS Nazarenos 10:3 i zajął w mistrzostwach przedostatnie w stawce 13. miejsce.

Women's Euro Winners Cup wygrał w tym roku hiszpański Madrid CFF pokonująć w finale WFC Zvezda z Rosji. Trzecie miejsce na podium zajął Bonaire Terrassa z Hiszpanii. Łącznie w mistrzostwach kontynentu wystąpiło 14 zespołów z ośmiu krajów.

Rok temu na Women's Euro Winners Cup z powodu pandemii Covid-19 nie pojechał żaden z polskich zespołów. Z kolei dwa lata temu Grembach Łódź zajął 7. miejsce a Red Devils Chojnice był osiemnasty w stawce dwudziestu zespołów.

Women's Euro Winners Cup 2021
1. Madrid CFF
2. WFC Zvezda
3. Terrassa Bonaire BSW
4. Marseille BT
5. Higicontrol Melilla
6. Mriya 2006
7. AIS Playas de San Javier
8. New Team BS Brussels
9. AD Pastéis
10. BSC Dominos
11. Pavia Lokrians
12. New Team BS Brussels
13. Red Devils Chojnice
14. Nazarenos